חינם תוכנית שיפוץ

פרטו במה מדובר ובאיזה שלב אתם נמצאים

תודה, נשתדל לחזור בהקדם...

...בדקו את הטופס, משהו חסר

הכל על קבלן שיפוץ:

איך הסטנדרט מגן עליכם:

הנה סיפור אמיתי:
קבלן שיפוץ שעבד בדירה בתל-אביב, העריך שיפוץ ב-42 אלף שקל על-ידי הקבלן והגיע ל-67 אלף שקל. יחד עם אביזרים חדשים לבית עלות סופית של השיפוץ האמירה ל - 113 אלף שקל.

מה גורם לתקציב להתנפח?
איך יודעים להמנע מכך מראש?
ובכלל של מי התפקיד להשגיח על כך?

הסטנדרט החדש של HOME MADE מגן קודם כל עליכם.
כי הוא מתוכנן לשמור על תהליך מסודר וברור – ללא מפחי נפש וללא הפתעות.

העבודה בסטנדרט מבטיחה:

1) פיקוח מתמיד למנוע חריגה מהתקציב המקורי.
2) בנייה של תיק תכנון עם מפקח הפרויקט לשכלול כל המרכיבים.
3) אישור וליווי של מהנדס בכיר.
4) בחירה אך ורק אנשי מקצוע עם תקן מקצועי מוכח.
ה) צוות גישור חיצוני לכל בעיה.
ו) תעודת אחריות שתכסה את הנכס גם בעתיד.

< הצעה לקבלן שיפוץ

סכנות להתייקרות שיפוץ

אלו הסכנות והפתרון של הסטנדרט של  HOMEMADE למנוע אותן:

1.
אנשי מקצוע לא מקצועיים.
קבלן שיפוץ שאומר לכם שאין צורך בליווי צמוד של מהנדס בניין, אינסטלטור או רצף כיוון שהוא יודע לבצע את כל סוגי עבודות הגמר, הוא לא מקצועי. בדרך כלל קבלן לא מקצועי יהיה קבלן שיפוצים, שכלל לא רשום בארגון הקבלנים, שלמעשה עלול לסבך אתכם בפשלות ועלויות מיותרות. זה הקבלן שיתמחר בזול בהתחלה ובאמצע השיפוץ יאמר: אבל צריך גם את זה ואת זה ואת זה ואופס זה יעלה לכם עוד 15 אלף שקל.

הפתרון:
לבחור בקבלן יסודי ושומר חוק שינחה אתכם לפנות לאנשי מקצוע נוספים. קבלן שיפוצים אמין יודע שאסור לכם לסמוך רק עליו. קבלן אחראי ייעזר באנשי מקצוע אחרים לשם תכנון וכך התמחור שלו יהיה הכי קרוב שאפשר לעלות הסופית. רצוי לשכור קבלן רשום וותיק.

2.
גורם ההפתעה.
גם בבניין יחסית חדש, יכולה להתגלות צנרת בעייתית שחובה לשפץ ו/או להחליף. הבעיה שזה מתגלה רק לאחר שנכנסים לקרביה של האינסטלציה ולא לפני כן. לא תמיד רואים הכול בעין שחסר מרכיב כזה ו/או אחר בסלון ו/או בחדר השינה לעיתים, קיר בטון שמהנדס אישר להוריד – בכל זאת תומך במשהו וזו לא תמיד אשמתם של המשפץ או חברת השיפוץ.

הפתרון:
להוסיף 10 אחוז לתקציב הסופי עבור סעיף "בלתי צפוי מראש"!

3.
’עיניים גדולות’ של אנשי המקצוע.
הבעיה עם אנשי מקצוע בתחום הבניה שהם תמיד יעדיפו שהמשפץ ישבור קירות, יגדיל מרפסות וחלונות ואז נגררים ליישר קו עיצובי בכל חלקי הבית. זה אולי יהפוך את הדירה שלכם לחלומית ונעימה בהרבה, אך, האם יש לכם כסף לשדרוג מקיף? מעצבי פנים ימליצו על מרצפות ב-500 שקל למ"ר, ישכנעו אתכם שחובה שתקנו רהיטים חדשים, אין סוף לרעיונות המדהימים של מעצבי פנים ואדריכלים מוכשרים, אבל הם ואתם צריכים לזכור שלתקציב שלכם יש קו אדום.

הפתרון:
להישאר תמיד נאמנים לתקציב המתוכנן מראש ולא לתת לתקציב לזלוג למחוזות לא רצויים, כאמור, גם בתכנון מדוקדק, תמיד לוקחים בחשבון 10 אחוז עבור סעיף בלתי צפוי מראש שהוא מעבר לתקציב המתוכנן.

4.
’תאבון גדול’ של המשפץ.
לפעמים דווקא הלקוח הוא זה שבוחר באופציות הגרנדיוזיות יותר, נסחף ובוחר דווקא בכיור ובברזים הכי יקרים, וגורר את השיפוץ לתחתית חשבון הבנק שלו, בזה שהוא מוסיף עוד חדר/אלמנט שפתאום בא לו לשפץ ועוד מערכת או פריט שבא לו להחליף. התוצאה היא בור ללא תחתית ומינוס מכאיב.

הפתרון:
פתיחת חשבון בנק ייעודי טרם תחילת הליך השיפוץ אליו יופקד תקציב סופי – חשבון הבנק נועד כדי למנוע מהלקוח להיגרר למחוזות לא רצויים עבורו. כך אנשי המקצוע לא יוכלו לפתות אתכם לחרוג מהתקציב. חלק מהתפקיד שלנו ב-HOMEMADE להיות השוטר שלכם, כדי שמסגרת התקציב לא תיפרץ ותזלוג למקומות לא רצויים.

5.
חוסר ידע ותכנון מראש.
צוות HOMEMADE ילווה אתכם ויעזור לכם לקבל החלטות מושכלות מראש בהתאם לצרכים שלכם וליכולות שלכם, מהניסיון שלנו לקוחות רבים מתנהלים במהלך עבודות השיפוץ ואינם מסוגלים לנהל את הליך השיפוץ עצמו, המצב נעשה קשה שבעתיים כשהלקוח כבר שוקע עמוק בבוץ השיפוץ ללא תקציב לסיים את השיפוץ.

הפתרון:
מנכ"ל HOMEMADE, ב.עצמון מסביר:
"מהניסיון שצברתי ב 20' שנות עבודה עם קהל ישראלי ניתן לחלק את ההוצאה לשלושה חלקים: חומר, עבודה ורווח. האלמנט הרביעי, סעיף הבלתי צפוי, קיים במידה שלא יורדים לעומקם של דברים, לפרטים הקטנים, מסוכן לפעול בעולם של חוסר ודאות לכן על התכנון להיות מדוקדק. חוסר סדר, חוסר תיאום, בעל מקצוע אחד עושה את העבודה של כולם. ברגע שאין איזונם ובלמים, נכנסים ל"כאוס". במידה שלא מתכננים באופן מסודר מראש עשויים ליפול בתקציב. חשוב להזהר מקבלן שיפוצים שמגיע לשטח והוא אינו קבלן רשום – והוא זה שיתכנן ויבצע. המטרה של צוות HOMEMADE זה למנוע מכם ה"כאוס”, מי שצריך לתכנן מתכנן, מי שצריך לתמחר מתמחר ומי שצריך לבצע מבצע".

< הצעה לקבלן שיפוץ

להצעת מחיר חייגו

077-44-07-829

סטנדרט בסניטריה

למה זה חשוב:

כי בנייה לא מקצועית תגרום לבעיות איטום חמורות שידרשו בעתיד החלפת צנרת,
איטום מחדש של חדרים.

8 שלבים בפירוק אמבטיה:

שלב 1 - פירוק והריסה
לשים לב שקילפו את הקירות והטיח, את האריחים כולל הפנלים, שהוציאו את האמבטיה הישנה, הכיור והארונות וניקו את החול הישן.

שלב 2 - הנחת צנרת
שימו לב שהותעה לכם בחירה: HOME MADE מציעה את 2 סוגי הסטנדרט
צנרת SP - יתרון של 3 שכבות בידוד והגנה ושכבה אמצעית מאלומיניום.
צנרת PEX - מותקנות בתוך צינור פלסטי, נחשבת פחות עמידה יותר זולה.

שלב 3 - צינורות חשמל
לא בכל מקרה יש צורך להחליף. שימו לב כי הופעל שיקול מקצועי. HOME MADE מקפידה על סטנדרט חשמלאי מוסמך.

שלב 4 - איטום קירות ורצפה
להקפיד ששלב הפינוי הסתיים והרצפה יבשה ונקייה.
הקפידו שהונחו 2 שכבות ולאחר מכן בצעו בדיקת הצפה - וודאו שאין נזילות.

שלב 5 - ריצוף וחיפוי קירות
יש לוודא לפני שנעשה טיח במקומות שנדרש. וודאו שהרובה הונחה בדייקנות. בהתקנת אריחי פסיפס תוכלו לבחור בין רובה אקרילית לאפוקסית שמצריכה סבלנות ויקרה יותר.
הקפידו שלמקלחון תוכנן שיפוע נכון.

שלב 6 - כלים סניטריים
הקפידו על התקנה נכונה - גבהים ומרווחי גישה סטנדרטים. דאגו שיהיה תקן מוצר במיוחד אם קניתם מיצרן מוכר. במידה ורוצים להוריד עלויות ניתן לצפות את האמבטיה בציפוי מיוחד.

שלב 7 - צביעת קירות
שימו לב שנעשה קילוף הצבע הרופף ונקיון מקצועי. הקפידו שנעשתה החלקה של הקירות- מילוי סדקים ושכבת בונדרול להיקשרות הצבע. HOME MADE מקפידה על סטנדרט שימוש בצבע מונע עובש ומינימום 2 שכבות אטומות.

שלב 8 - התקנת ארונות
הקפידו שהארונות יוכנסו רק בסיום העבודות. HOME MADE מקפידה על שימוש בחומרים מבודדים שהעץ יהיה מוגן מלחות.

< הצעה לקבלן שיפוץ

5 שלבים לצביעה נכונה

אל תקלו ראש בצביעה!

שלב 1 – חומרי צביעה
כשחומרי הצביעה מסופקים ללקוח מהמפעל המייצר כשהם ארוזים באריזתם המקורית, סגורים היטב ומסומנים בתווית היצרן בהתאם לדרישות התקן.
הקפידו שהשימוש בצבע יעשה בתקופת "חיי המדף" ובהתאם להוראות היצרן, כולל דילול הצבע ותצרוכת הצבע. צביעה כוללת צבע יסוד או כל הכנה אחרת לפי הוראות יצרן הצבע.

שלב 2 – הכנת רקע לצביעה
עבודות הכנה לצביעה יכללו ביצוע אמצעי הגנה על חלקי מבנה שאותם לא צובעים, וכן הגנה על פתחים מסגרות, חלקים שנצבעו בגוון שונה או בצבע שונה. לפני צביעה משטחי עץ חייבים להיות נקיים ויבשים. פלדה חייבת להיות נקייה ללא כל חומר זר, לכלוך ואבק יוסרו מהמשטח.

הכנה של רקע שהיה צבוע ו/או מסויד תכלול אחת מהפעולות הבאות:

1.
גירוד – פירושו הרחקת שכבות צבע או סיד וכן טיח מתקלף או רופף.
2.
הסרה – פירושו עד לשכבת הטיח.גירוד ותיקוני טיח – פירושו גירוד ותיקונים שיבוצעו לפי הוראות מומחה לטיח.
3.
תיקוני סדקים – תיקונים כוללים בתיקוני טיח יבוצעו במלט צמנטי בתוספת לטקס מדולל במים ביחס נפח 1:1. במידה ונדרש תבוצע החלקת הרקע המתוקן ע"י שפשוף בנייר זכוכית.
4.
שטיפה – במים של כל שטחי הרקע והרחקת כל חומר זר, כגון לכלוך ואבק.
5.
חישוב המחיר – סיוד דירה נמדד כקומפלט, תוך הבחנה בין מספר החדרים והמדידה מבוצעת במטרים רבועים.

< הצעה לקבלן שיפוץ

להצעת מחיר חייגו

077-44-07-829

סטנדרט בחשמל

כללים שחשוב שתדעו לפני עבודות החשמל

מובלים:
המובלים הם צינורות, תעלות וסולמות למיניהם, סיווגם נעשה בכפוף לתקנות החשמל, בדבר התקנת מובלים ובתקנים הישראליים המתאימים.
כבלים ומוליכים:
כבלים ומוליכים יהיו עשויים נחושת או אלומיניום, אמצעי החיבור של המוליכים יתאימו לסוג חומר המוליך. יש לבצע בדיקה חזותית של הכבלים לפני התקנתם.
הארקות והגנות אחרות:
יש להיצמד למפרט חברת החשמל לעניין חיבורים לבתים חדשים.
לוחות מיתוג ובקרה למתך נמוך:
על הלוחות לעמוד בדרישות תקן ישראלי 1419 על חלקיו וייצורו במפעל של יצרן בעל תו תקן או התעדה ממכון התקנים בהתאם לת"ת 22
לוחות חשמל למתח נמוך:
דרישות ממערכת איכות – בהתאם לזרם המפסק הראשי בלוח. באותם מקרים בהם נעשה שימוש בכבלי אלומיניום המתחברים אל הלוח יש להשתמש בציוד ואביזרים המיועדים לקליטתם.
מפסקים ומפסקים אוטומטים:
מפסקי הזרם בעומס ומפסקים אוטומטים יהיו מטיפוס המסוגל לפעול תחת עומס מלא. הם יפסיקו את כל הקטבים בעת ובעונה אחת מספר הקטבים יהיה לפי המסומן בתוכנית ולפי הדרוש לסוג המעגל המנותק.המפסקים יכללו מערכות מחברים מקוריות של היצרן, עבור חיבור הכבלים או פסי הצבירה הנכנסים ויוצאים, עם מחיצות הפרדה. מצב הפסקה או חיבור יסומנו בצורה ברורה ובת קיימא.
לוח דירתי:
לוח דרתי ייבנה בתיבה פלסטית.
אבזרים והתקנתם:
מבנה מפסק – מבנה המפסק יבטיח מניעת נגיעה מקרית בחלקים ה"חיים" שלו ויותאם להתקנה בתוך תיבה תקנית. המפסק יהיה מצויד בידית, לחיץ או התקן אחר עשויים מחומר מבדד מתאים למתח הנקוב שלו ואשר מתפקידו לאפשר חיבור או הפסקת הזנה.מבנה בית – התקע והתקע יבטיח ניתוק וחיבור המכשיר והאבזר אותו הם משמשים על כל קטביו ומתאימים לדרישות ת"י 33. אם מותקנים באותו מבנה, או באותו מתקן, בתי תקע למתחים שונים או לסוגי זרם שונים, יהיו בתי-תקע מותאמים במבנם לסוגי הזרם והמתח, כך שתימנע אפשרות החיבור למעגל מסוים של מכשירים הנועדים להזנה מסוגי זרם ומתח אחרים. גופי תאורה (מנורות) ואביזריהם לתאורת פנים וחוץ. המונח גופי תאורה מתייחס למה שנקרא "מנורות חשמל" בת"י 20', או פנסים או מנורות, להלן גופי תאורה.לכל גוף תאורה יצורף קטלוג של יצרן גוף התאורה, הכולל את הנתונים הבאים: שם היצרן, מק"ט היצרן וכו'.נתונים פוטומטרים (עוצמת אור). שם יצרני רכיבים חשמליים אחרים, איבודי הספק וכו'. לנורה – שם יצרן, מק"ט יצרן, סוג הנורה וכו'. גופי תאורה להתקנה בפנים המבנה יורכבו במקומות המסומנים. שורות וטורים של גופי תאורה יהיו מיושרים בקו אחד. סגירות של גופי תאורה זהים צריכות להיפתח לאותו כיוון. כל גופי התאורה באותו אזור יותקנו עם נורות מותקנות לאותו כיוון. תכולת מחירים. בנוסף לעבודות החשמל הישירות, יכללו בתמחור העבודה גם את העבודות המנויות להלן: כל אמצעי הבטיחות הדרושים לביצוע העבודה. עבודות הכנה כגון: שרוולים לפני יציקות בטון, חציבת קירות ותקרות (בבטון או בבלוקים) חורים, מעברים דרך קירות ותקרות, סתימות חריצים סביב השרוולים לרבות טיח וצבע.

< הצעה לקבלן שיפוץ

תעודת האחריות שלנו

1.
HOMADE מתחייבת לתקן ללא תמורה כל פגם שיתגלה במהלך 12 חודשים מיום חתימה על הסכם בין החברה לבין הלקוח, אשר יגרם מביצוע לא תקין ולהביא לסיום תקין של העבודה. ביצוע התיקון יערך בכפוף לשיקול דעתו של מהנדס החברה.*
2.
HOMADE מתחייבת כי מהנדס מטעמה יגיע לבדיקה, לא יאוחר מ-10 ימי עבודה מיום ביצוע הקריאה.
3.
HOMADE תתחיל לתקן את הפגם שנמצא, במידה והוא מוצדק, בתוך 20 ימי עבודה מהיום בו נערך ביקור ע"י מהנדס מטעמה.
4.
אחריות HOMADE אינה מהווה תחליף לביטוח ואינה באה במקום ביטוח מפני כל נזק.
5.
האחריות לא תחול במקרה שבו הוסתר מידע על ידי הלקוח בדבר מצבו הפיזי והתכנוני של הנכס.

(*סעיף 1)ככל שמזמין העבודה יהיה מעוניין עומדת לזכותו האפשרות לפנות למנגנון הגישור של החברה המנוהל ע"י עו"ד טל לביא.

< הצעה לקבלן שיפוץ

להצעת מחיר חייגו

077-44-07-829

סטנדרט בחומרים

האם ניתן להגדיר סטנדרט לחומרי בנייה?
איכות חומרי הבנייה הנו דבר מאוד מעורפל ולא מוסדר. בישראל קיימים תקני בניה של מכון התקנים, וכן מספר מפרטים טכניים, אך לא קיימים ספרים או חוברות הדרכה המציגים באופן מפורט ומדויק, כיצד לבחור חומריי בנייה. מצב זה גורם, לשאלות רבות באשר לאופן בו יש לרכוש חומרי בנייה. במישור המעשי, בעלי מקצוע מספקים תשובות שונות ופתרונות רבים לאותה סוגיה. או במילים אחרות 3 אנשי מקצוע עם 4 דעות. התוצאה היא שאין כל מדד או כלי הקובע מהי איכות החומרים הרצויה.
התפקיד של HOMADE לשמש מפקח בנייה עבור הלקוח לאתר תקלות וליקיים במהלך הבנייה ולדאוג לתקנם. ככל שהפיקוח טוב יותר, טיב החומרים בהם משתמשים יהיה טוב יותר, והכל בכפוף לאישורם עפ"י תקן ישראלי וניתן יהיה להימנע מנזקים כספיים עתידיים.

< הצעה לקבלן שיפוץ

סטנדרט בריצוף

מה חשוב בריצוף:
בחירת סוג הריצוף - חשובה ומכריעה עד מאוד, סוג הריצוף נקבע על פי ייעודו, טעם אישי וכמובן עלויות ותקציב. טרם קבלת החלטה על סוג הריצוף - חשוב להכיר את האפשרויות שעומדות בפנינו קצת יותר מקרוב: ריצוף הבית נחלק לשתי קבוצות חומרים עיקריות - חומרים רכים כמו פרקט או שטיח מקיר לקיר ומנגד ריצוף בחומרים קשיחים, היינו אריחים מסוגים שונים, כדלהלן:
אריח קרמיקה:
שם כללי לאריחי חרס המיוצרים בתהליך של דחיסת החומר ושריפה בטמפרטורות גבוהות מאד. אריחים אלו בעלי עמידות בינונית.
אריח מגרניט פורצלן:
מיוצר מחרסינה ולכן הוא חזק ועמיד יותר מאריחי הקרמיקה. בתהליך הייצור של הגרניט פורצלן ניתן לעצבו ולקבל טקסטורות, צבעים וסגנונות מגוונים יותר ביחס לקרמיקה.
שיש טבעי:
ריצוף בעל המראה יוקרתי ומחירו בהתאם. תמיד רצוי לרכוש יותר אריחים, מאשר גודל השטח אותו אתם מתכוונים לרף בפועל. כיוון שיש פחת טבעי של חומר, כמו כן צריך לקחת בחשבון חומר עבור פאנלים של הקירות, ו/או אריחים שבורים וסדוקים.
שיקול נוסף תחזוקה:
ריצוף הבית דורש ניקיון ותחזוקה שוטפת, לכן כדאי לבחור בחומרים שקל לנקות אותם. למשל משטח של גרניט פורצלן קל יותר לתחזוקה ממשטח פרקט ו/או רצפת שיש שאומנם בעלת מראה יוקרתי אך היא פחות עמידה.
בחירת רצף:
כשאתם בוחרים רצף, הכי חשוב לראות עבודות שהוא ביצע. בנוסף חשוב לדעת מראש מה הוא כולל בעבודה, והאם הוא כלל בה גם את עבודת התקנת הפאנלים, והאם תומחרה גם עבודת השמת הרובה בתום הריצוף. על מנת להוזיל את עלויות העבודה, מומלץ להפריד את הצעת המחיר לחומר ולעבודה לחוד, כך תוכלו לחסוך כסף רב.

< הצעה לקבלן שיפוץ

להצעת מחיר חייגו

077-44-07-829

מה זה היטל השבחה?

היטל השבחה הינו תשלום שנדרש מבעל מקרקעין לוועדה המקומית אשר אישרה תוכנית
שבאישורה גרמה/הביאה לעליית שווי ערך המקרקעין. חובת תשלום ההיטל חלה על
בעל המקרקעין בלבד, למרות שניתן לקבוע בחוזה מכר כי הקונה ישלם היטל זה - עדיין מדובר בהסדר פנימי של הצדדים. ההסדר אינו מחייב את הוועדה המקומית.

< הצעה לקבלן שיפוץ

שמאי למניעת מחלוקות

לאחרונה חברת האם שלנו ע.עצמון ויתרה על פרויקט פנוי בינוי בשכונת צהלה בתל אביב. בפרויקט היו מעורבים 3' בנייני רכבת, רוב הדיירים מעל 80 אחוז הצביעו בעד הפרויקט - כול הדירות החדשות שיקבלו הדיירים יכללו 5 חדרים. על פניו, נשמע כמו הסכם אטרקטיבי - הדיירים יעברו מדירה קטנה עם 4 חדרים, לדירה גדולה - עם 5 חדרים. הבעיה הייתה ש-3 דיירים במתחם כבר התגוררו בדירות 5 חדרים, ובמסגרת ההסכם היו אמורים לקבל דירה באותו הגודל. הוגן? ממש לא.
בהמלצת עורכי הדין שליווי את הדיירים מונה שמאי מומחה לסוגיות פינוי – בינוי. 
שמאי פינוי-בינוי הוא בודק חיצוני, שמונחה לבדוק לפי אמות מידה קפדניות, בהן תקן 21 שגובש לצורך כך. תקן זה מתווה את דרך הבדיקה והשיקולים שיש לשקול במהלכה, ואף קובע כי במקרה שהרווח היזמי עולה על 20-25% - הרי שהשמאי ימליץ על דרכים להעביר חלק מהרווח היזמי לטובת הפרויקט. כלומר, לטובת בעלי הדירות.
מסקנה:
מומלץ לפעול למינוי שמאי פינוי-בינוי - ומומלץ לכל בעלי הדירות לדרוש מינוי שמאי פינוי-בינוי כבר בשלב המו"מ על ההסכם. עורכי הדין המלווים את הדיירים בודקים את ההסכם עצמו מבחינה משפטית, ולמרות הידע הרב שבידי עורכי הדין המתמחים בתחום, אין בידי עורכי הדין את המומחיות הנדרשת לבדיקת הפרויקט וכדאיותו הכלכלית. דברים אלו דורשים מומחיות מיוחדת.

< הצעה לקבלן שיפוץ

עדיף שיפוצניק או קבלן שיפוצים?

ההבדל שיפוצניקים לבין קבלני שיפוצים:
שיפוץ בית אינו דבר של מה בכך. על מנת שהוא יתבצע על הצד הטוב ביותר, חייבים להפקיד את המלאכה בידיהם של הטובים ביותר. אלא שתחום זה כולל בתוכו מספר בעלי מקצוע, שהשירותים שלהם, על הנייר, עשויים להיראות חופפים: כך בדיוק במקרה של שיפוצניקים וקבלני שיפוצים. אלא שבפועל, יש לא מעט הבדלים ביניהם.
לא בטוח שאתם נותנים על כך את הדעת, אבל הבחירה שלכם בכל אחד מסוגי בעלי המקצוע כוללת בתוכה יתרונות וחסרונות משלה. ננסה למפות עבורכם את התחום המקצועי שאליו נכנסתם בזה הרגע.
מה שבפועל מבדיל בין השיפוצניקים לקבלני השיפוצים היא, במידה לא מבוטלת, הדרך שבה הם מבצעים את עבודתם באופן עצמאי, או שמא מאגדים תחתיהם בעלי מקצוע שונים.
שיפוצניק, מעצם היותו כזה, הוא אדם שמציע את שירותיו בלבד, והוא זה שיבצע את העבודה המוזמנת הלכה למעשה. קבלני שיפוצים, לעומת זאת, יעבדו עם כוח אדם, קבוע או משתנה, ולא באופן ישיר: הם ינהלו אותם ויהיו אחראיים על ביצוע הפרויקט, אך לא באופן ישיר. אבל מה בכלל עדיף?
בסופו של דבר, קשה להכריע באופן חד משמעי בין השיפוצניקים לבין קבלני השיפוצים, שעה שלכל אחד יתרונות חשובים משלו. יש מספר צעדים שמומלץ לעשות טרם ההחלטה הסופית. ראשית, סקירת הניסיון המקצועי ותחום הפעילות של בעל המקצוע, מתוך שאיפה לעבודה רבת שנים בתחום הספציפי שלו אתם זקוקים. מומלץ מאוד, בהמשך לכך, לבחון עבודות קודמות של אותו גורם, אפילו באופן ישיר (הגעה למבנה שהיה אחראי על שיפוצו), או לכל הפחות לקרוא או לשמוע חוות דעת ספציפיות עליו. ודאו שלבעל המקצוע יש ביטוח מלא, ועבדו אך ורק עם הסכם עבודה ומפורט.

< הצעה לקבלן שיפוץ

ענף השיפוץ עובר שינוי

ענף השיפוצים הפך בשנים האחרונות לענף משמעותי במשק הישראלי.
על אף גודלו וחשיבותו של הענף הוא מאופיין בחוסר יעילות ומקצועיות ונחשב לבן החורג של תעשיית הבנייה בישראל. 
מאפייני הענף:
- קבלן שיפוץ מסווג בחוק רישום קבלנים כענף משנה של ענף הבנייה. כך מתייחסים אליו גם בשאר הסקטורים בישראל.
- המאפיין העיקרי של קבלני שיפוץ שהם שייכים לענף לא מוסדר. 
רוב קבלני השיפוצים אינם יכולים לקבל רישיון קבלן בגלל מגבלות של רשם הקבלנים. במילים אחרות העבודה מבוצעות על ידי אנשים שאינם מורשים לבצעה על פי חוק.
- חשוב להדגיש רוב קבלני השיפוצים אינם יכולים לבצע את האמור בתקנות הבטיחות בעבודה. התקנות מחייבות כי בכל אתר בנייה יתמנה מנהל עבודה מוסמך (ללא כל קשר להיקף העבודה). הדרישה זהה בעבודות של שיפוץ דירה בהיקף מזערי ובעבודה של הקמת מגדל קומות. באין מנהל עבודה נופלת האחריות על פי החוק, על המחזיק בנכס, (שהוא בעל הדירה). בדרך כלל הוא לגמרי אינו מודע לחובה זו. אף אם היה מודע לכך לא היה יכול לעשות כלום בנדון.
- חוסר סדר בענף קבלני השיפוצים. חלק לא מבוטל של קבלני השיפוצים אינם מנהלים ספרים. קבלני שיפוץ רבים אינם מצליחים לעומד בלוחות זמנים שהם עצמם קבעו, אינם עומדים ברמת האיכות המתחייבת מעבודתם, ואינם הוגנים במחירים.

חברת HOME MADE פועלת על פי אמות מידה אותם קבע רשם הקבלנים ומיושמות ע"י חברות בנייה גדולות. בדיוק מסיבה זו HOME MADE שונה משאר קבלני השיפוצים בישראל. החברה מציעה שירות אמין ואיכותי בענף כלכלי רב היקף במשק, המשפיע על חייהם של כלל אזרחי המדינה.

< הצעה לקבלן שיפוץ
>